Konsultacja psychologiczna – Jest to pierwszy kontakt psychologiem, podczas którego, w wyniku rozmowy, dochodzi do rozpoznania przyczyn doświadczanych trudności i dobrania najbardziej odpowiedniej formy dalszej pracy.
Konsultacja nie jest zobowiązaniem do podjęcia psychoterapii. Z konsultacji można korzystać wielokrotnie, wyjaśniając rozmaite wątpliwości i uzyskując odpowiedzi na pytania dotyczące psychoterapii, jej zasad, czasu trwania, odpłatności, celu. Konsultacja jest też okazją do rozmowy o kontakcie z psychoterapeutą – czy kontakt ów jest wystarczająco dobry, jakie budzi obawy.
Specjalista decyduję, czy problem z którym boryka się pacjent ma podłoże indywidualne, czy jest wynikiem sytuacji w związku lub rodzinie. Jaka forma pomocy psychologicznej jest wskazana w przestawianym kłopocie: psychoterapia, wsparcie czy interwencja kryzysowa. Czy potrzebna jest konsultacja innego specjalisty – lekarza medycyny, pedagoga, seksuologa, terapeuty uzależnień itp., ponieważ problem może mieć nie tylko podłoże psychiczne.
Konsultacja psychologiczna jest przeznaczona dla osób zmagających się z :
- depresją
- zaburzeniami lękowymi, nerwicowymi
- problemami w relacjach partnerskich
- dolegliwościami psychosomatycznymi w ciele
- życiem pod presją, ciągłym stresem
- wypaleniem zawodwym, rodzinnym, emocjonalnym
- doświadczeniami z okresu dzieciństwa – Dorosłe Dzieci Alkoholika, dysfunkcje rodzinne
- żałobą, utratą
- doświadczaniem emocji i myśli, które utrudniają codzienne życie
- problemami swoich dzieci, osób bliskich
- trudnościami wychowawczymi, kontakt może pomoć w sparciu rozwoju dziecka, określić jego trudności.
Jeżeli potrzebujesz konsultacji, zapraszamy do kontaktu:
tel. 511 833 628