Pracownia Rysunku i Malarstwa

Pracownia Rysunku i Malarstwa w Centrum Formacji Rodziny, to miejsce, w którym każdy będzie mógł rozwijać swoje artystyczne pasje – rysunkowe i malarskie, a wszystko to w miłej i twórczej atmosferze. W naszej przestrzeni każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł rozwinąć swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki.

Najważniejszym celem, który chcemy osiągnąć poprzez nasze zajęcia to możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu rysunku i malarstwa, wyrażenie swoich emocji poprzez twórczość plastyczną. W tym celu zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, uczymy różnorodnych technik pracy, pokazujemy podstawy wiedzy o sztuce, a przede wszystkim wskazujemy, że twórczość artystyczna rodzi kreatywność i radość.

Akademia Rysunku i Malarstwa

To autorski kurs Rysunku i Malarstwa stworzony w naszej Akademii, podczas którego postaramy się:

• Wyjaśnić i pokazać podstawowe pojęcia, takie jak m.in. perspektywa, przestrzeń, kompozycja, światłocień, walor, struktura, kadry.

• Zapoznać z warsztatem i rozwinąć umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa.

• Zachęcić i motywować do własnych poszukiwań i indywidualnego rozwoju.

• Stworzyć przestrzeń kreatywnego rozwoju, relaksu oraz integracji z innymi uczestnikami.

 

Dostępne terminy?

• Grupa wiekowa: klasa IV – VI (wtorek: 16:30 – 18:00)

• Grupa wiekowa: klasa VII – wzwyż (czwartek: 16:30 – 18:00)

• Dostępne są także zapisy do grupy Seniorów w godzinach dopołudniowych i popołudniowych

 

Koszt?

• Każdorazowe zajęcia (90min) to koszt 50zł

• Pierwsze zajęcia płatne są dodatkowo 50zł (zapewniamy materiały plastyczne i przestrzeń, w której przechowujemy Państwa pracę oraz materiały)

• Seniorzy – 40zł/ zajęcia

 

Dodatkowe informacje?

Zajęcia odbywać się będą od października do czerwca. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia kursu. Naszą pracę podsumujemy na zorganizowanej poza naszą pracownią wystawie. Będzie to wspaniały moment, aby nasi kursanci w towarzystwie zaproszonych bliskich i znajomych miło spędzili czas, prezentując jednocześnie swoje artystyczne dokonania.

 

Miejsce?

Profesjonalnie przygotowana Pracownia plastyczna w naszym Centrum Formacji Rodziny – ul. Jana Pawła II 58

 

Prowadzący?

Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem pani Agnieszki Małek, absolwentki Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych ukończonej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego – dyplom z malarstwa, prowadzącej od wielu lat warsztaty i zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.