Pracownia Rysunku i Malarstwa

Pracownia Rysunku i Malarstwa w Centrum Formacji Rodziny,to miejsce, w którym każdy może rozwijać swoje artystyczne pasje, a wszystko to w miłej i twórczej atmosferze. W naszej przestrzeni każdy znajdzie coś dla siebie i może rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki.

W grupach, w których pracujemy, nie stosujemy ograniczeń wiekowych. W naszych wielopokoleniowych grupach dzielimy się doświadczeniem, uczymy się wzajemnego szacunku i wspieramy się dzieląc się uwagami i spostrzeżeniami.

Najważniejszym celem, który pragniemy osiągnąć, to możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu rysunku i malarstwa, wyrażenie swoich emocji poprzez twórczość plastyczną. W tym celu zapewniamy naszym uczestnikom wszystkie potrzebne materiały, uczymy różnorodnych technik pracy, pokazujemy podstawy wiedzy o sztuce, a przede wszystkim wskazujemy, że twórczość artystyczna rodzi kreatywność i radość.

 

Akademia Rysunku i Malarstwa

To autorski kurs Rysunku i Malarstwa stworzony w naszej Akademii, podczas którego postaramy się:

• Wyjaśnić i pokazać podstawowe pojęcia, takie jak m.in. perspektywa, przestrzeń, kompozycja, światłocień, walor, struktura, kadry.

• Zapoznać z warsztatem i rozwinąć umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa.

• Zachęcić i motywować do własnych poszukiwań i indywidualnego rozwoju.

• Stworzyć przestrzeń kreatywnego rozwoju, relaksu oraz integracji z innymi uczestnikami.

 

Dostępne terminy?

• Wtorek: 16:30 – 18:00

• Czwartek: 16:30 – 18:00

• Dostępne są także zapisy do grup, które będą tworzone w razie potrzeb, także w godzinach dopołudniowych.

 

Koszt?

• Każdorazowe zajęcia (90min) to koszt 50zł

• Pierwsze zajęcia oraz na początku każdego, kolejnego semestru płatne są dodatkowo 50zł (dzięki czemu zapewniamy materiały plastyczne i przestrzeń, w której przechowujemy Państwa pracę oraz materiały)

• Seniorzy – 40zł/ zajęcia

 

Dodatkowe informacje?

Zajęcia odbywać się będą od października do czerwca. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia kursu. Naszą pracę podsumujemy na zorganizowanej poza naszą pracownią wystawie. Będzie to wspaniały moment, aby nasi kursanci w towarzystwie zaproszonych bliskich i znajomych miło spędzili czas, prezentując jednocześnie swoje artystyczne dokonania.

 

Miejsce?

Profesjonalnie przygotowana Pracownia plastyczna w naszym Centrum Formacji Rodziny – ul. Jana Pawła II 58

 

Prowadzący?

Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem pani Agnieszki Małek, absolwentki Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych ukończonej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego – dyplom z malarstwa. Od wielu lat prowadzi warsztaty i zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadziła również pracownię plastyczną dla niepełnosprawnej młodzieży w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Specjalizuje się w rysunku portretowym oraz w sztalugowym malarstwie olejnym. w CFR prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.